Individuální lekce

Individuální lekce, kdy má majitel psa k dispozici vlastního instruktora po celou dobu lekce, jsou jednou z hlavních služeb, které IPRK od svého založení poskytuje svým klientům. Konkrétní náplň a obsahové zaměření lekcí je vždy upraveno, dle přání a potřeb klienta a jeho psa.

Vedle čistě individuálních lekcí (jen vy, váš pes a instruktor) lze tyto lekce realizovat i pro dva majitele psů se dvě psy, popř. jednoho majitele s dvěma psy. Tato varianta přináší účastníkům lekce finanční úsporu (v případě účasti dvou majitelů psů, hradí každý polovinu ceny).

Při všech našich lekcích využíváme moderní metodiku výcviku se základem v pozitivní motivaci psů. Vvyužíváme zejména motivace postavené na kořistnickém pudu, kdy odměnu pro psa tvoří zpravidla míček či malý pešek, nebo pokrmové metody, kdy odměnu pro psa tvoří jeho oblíbené pamlsky.

Níže bychom vám rádi představili hlavních směry výcviku, kterým se v rámci individuálních lekcí můžete se svým psem věnovat; budeme se těšit na viděnou s vámi i vaším psem na některé z našich individuálních lekcí.

  • Pro domluvu termínů vašich individuálních lekcí se můžete obrátit na email: info@k-9.cz.
  • Po předchozí domluvě je možné lekce realizovat i jinde, než v našich areálech.

Individuální lekce pro štěňata a dorost

Jeden z našich svěřenců...

V lekcích pro štěňata a dorost (od 3 měsíců do 10 měsíců) se pejsci učí nenásilnou formou se učí základům ovladatelnosti (zejména přivolání), a pochopitelně se najde čas i na jejich vydovádění při společných hrách.

U starších štěňat hravou formou dále rozvíjíme všestranné dovednosti psů, dále využitelné ve všech psích sportech i v běžném životě.

Individuální lekce poslušnosti

Foto z tréninků IPRK

Náplň a zaměření lekcí poslušnosti je možné na po domluvě s majitelem psa směřovat ke složení oficiálních zkoušek základní ovladatelnosti (ZZO, ZOP, BH, ...) či vyšších zkoušek dle národních i mezinárdoních řádů (NZŘ, IPO, záchranářské, TART, IPRK, ...).

Pochopitelně se u nás můžete věnovat tréninku poslišnosti i bez nutnosti skládání zkoušek, pouze pro radost svojí a radost psa.

Individuální lekce ovladatelnost do města

Ovladatelnost do města je správná volba pro všechny, kteří chtějí psa naučit základní poslušnosti potřebné pro běžný život se psem, avšak nemají ambice směřující ke skládání pracovních zkoušek.

Náplň lekcí tvoří zejména cviky: přivolání a přivolání za stížených podmínek, chůze na vodítku, přerušení nežádoucí činnosti, odložení psa.

Cílem lekcí je zejména to, aby pes tyto dovednosti ovládal spolehlivě i mimo cvičební plochu. Naopak neklademe velký důraz na přesnost provedení cviků a povelovou techniku dle zkušebních řádů. Rozhodně vás nečeká pořadová příprava, ani jiné přežitky z dob svazarmovské kynologie.

Individuální lekce záchranářské kynologie

Foto z tréninků IPRK

V rámci těchto lekcí se s našimi klienty věnujeme zejména tréninku základů vyhledávání osob v sutinách či v přírodním terénu.

Pro klienty, kteří se svými psy pomýšlejí na účast na záchranářských zkouškách, lekce zaměřujeme i na trénink speciálních záchranářských překážek a poslušnosti.

Pro zájemce o záchranářskou kynologii IPRK pořádá i množství dalších akcí, proto doporučujeme prostudovat i sekci "Záchranářská kynologie".